l o a d i n g

Księgi podatkowe - Sigma - Biuro rachunkowe

Sigma - Biuro rachunkowe > Księgi podatkowe

Pełna księgowość prowadzona przez nasze biuro to bezpieczeństwo

O znaczeniu ksiąg podatkowych nie trzeba nikogo przekonywać. Niezwykle istotne jest ich prawidłowe prowadzenie. To one stanowią o podstawie opodatkowania przedsiębiorcy. Wszelkie nieprawidłowości w księdze podatkowej mogą zadecydować o zakwestionowaniu przez organ podatkowy prawdziwości zapisów w niej zawartych. Konsekwencje tego mogą przesądzać o kondycji, a nawet o dalszym istnieniu firmy. Nierzetelność w prowadzeniu ksiąg może skutkować wysokimi karami pieniężnymi. Dlatego ważne dla każdego przedsiębiorcy jest zlecić kompetentnej osobie prowadzenie ksiąg podatkowych, do których należą w rozumieniu ordynacji podatkowej księgi rachunkowe, podatkowe księgi przychodów i rozchodów, ewidencje i rejestry. Księgowy z firmy zewnętrznej to dobra i opłacalna inwestycja. Nasze biuro rachunkowe oferuje usługi profesjonalistów z branży finansowej. Poruszanie się w środowisku skomplikowanych przepisów prawnych nie jest łatwą umiejętnością, a pamiętać należy, że nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności za popełnione błędy.
Gwarantem wysokiej jakości naszych usług jest również doświadczenie – biuro istnieje od 2002 roku. Jeżeli interesuje Państwa pełna księgowość – Zielona Góra, to Biuro Podatkowe Sigma jest doskonałym wyborem.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Powierzając nam prowadzenie ksiąg podatkowych, macie Państwo nie tylko pewność wysokiej jakości usługi, ale również oszczędzacie mnóstwo czasu. Reprezentujemy bowiem klienta (w ramach umowy) przed urzędami. Wybierając kompleksową obsługę, czyli opcję prowadzenia sprawozdawczości do GUS, deklaracji PFRON, sprawozdania do banków itp., prowadzący firmę zyskuje dodatkowy czas, jakże potrzebny do prowadzenia działalności gospodarczej. Możemy również dokonać analizy finansowej, niezbędnej do podejmowania przez Państwa decyzji w różnych obszarach działania firmy.
Wybór naszych usług w zakresie prowadzenia ksiąg podatkowych oznacza dla Państwa również niższe koszty. Zatrudnienie pracownika etatowego wiąże się z wysokim wynagrodzeniem, jak również pokryciem kosztów szkolenia i odpowiedniego oprogramowania.

Jako biuro rachunkowe świadczące doradztwo podatkowe w Zielonej Górze prowadzimy księgi podatkowe:

 • podatkowa księga przychodów i rozchodów 
 • ryczałt od dochodów ewidencjonowanych.

Ponadto w ramach umowy nasi klienci otrzymują:

 • Wsparcie przy podejmowaniu decyzji podatkowych – wybór optymalnej formy opodatkowania, 
 • Pomoc przy wyborze najkorzystniejszej formy finansowania – sporządzaniu wniosków kredytowych oraz leasingowych
 • Kontaktujemy się z urzędem skarbowym i ZUS w imieniu naszych klientów
 • Zapewniamy darmowy dostęp do aplikacji umożliwiającej bezpłatny program do wystawiania faktur i rachunków, elektroniczne archiwum dokumentów dostępne 24h/dobę, historię rozliczeń księgowych, zebranych w przejrzystej i łatwej do analizowania tabeli, które ułatwiają prowadzenie biznesu.

Dodatkowo na życzenie klienta

 • Prowadzimy sprawozdawczość GUS oraz NBP
 • Sporządzamy deklaracje PFRON
 • Uproszczone sprawozdania finansowe do banków 
 • Wyprowadzanie zaległości księgowych
 • Analizy finansowe