l o a d i n g

Zakładanie Działalności | Sigma - Biuro Rachunkowe Zielona Góra

Sigma - Biuro rachunkowe > Zakładanie działalności

Zakładając działalność gospodarczą czy to w formie samozatrudnienia czy razem ze wspólnikami w formie spółki spodziewasz się, że wszystko ułoży się tak jak planujesz. Rzeczywistość na ogół odbiega od planów i teraz lub za chwilę będziesz potrzebować wsparcia, na które nie możesz liczyć prowadząc księgowość samodzielnie lub przy pomocy systemów on-line.

Wspieramy naszych klientów przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej w każdym etapie – przy wyborze najkorzystniejszej formy organizacyjnej dla firmy, następnie najoptymalniejszej formy opodatkowania oraz w procesie rejestracji firmy w CEIDG bądź KRS oraz przy zgłoszeniach do urzędu skarbowego i ZUS.

Dla istniejących podmiotów gospodarczych świadczymy pomoc w procesie przekształceń.

Pomoc w zakładaniu firmy – od czego zacząć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to z pewnością ekscytujące wyzwanie, jednak zakładanie własnej firmy nie powinno być podszyte strachem. Formalności i dokumentacja związana z rejestracją własnego biznesu, ubezpieczeniami, księgowością i bankowością, nie powinny nikogo zniechęcać do usamodzielnienia się na rynku. Dlatego z pewnością przyda Ci się fachowa pomoc w założeniu działalności.

Najpierw powinieneś odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chcesz założyć własną firmę. Odpowiedź może wydawać się oczywista – finanse. Rzeczywiście, działalność gospodarcza to możliwość zmniejszenia swojego przychodu o koszty prowadzenia działalności, a to zdecydowanie obniża podstawę opodatkowania. Ponadto własna działalność to nieograniczona możliwość przekucia hobby, czy pasji w realny zarobek.

Pomoc w założeniu działalności

Zanim jednak Twoja pasja przyniesie Ci przychody, musisz dokonać wpisu do ewidencji. I już na tym etapie musisz dokonać bardzo ważnego wyboru dotyczącego rozliczeń. Czy to będzie wybór formy opodatkowania na zasadach ogólnych, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, czy karta podatkowa. Następnie będziesz musiał wskazać PKD. Określić, czy jesteś zwolniony z podatku VAT. Te kwestie reguluje Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. I na koniec wybór preferowanej formy wpłaty zaliczek na podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego. Brzmi skomplikowanie? Dlatego polecamy z korzystania z usług naszej firmy, która załatwi wszystkie formalności w porozumieniu z założycielem i pomoże założyć firmę.

Dobra księgowość to podstawa

Jak już wiesz, wiele formalności czeka Cię już podczas rejestracji firmy. Niestety, wraz z jej rozwojem nie będzie łatwiej, dlatego biuro rachunkowe to naprawdę dobry pomysł już na samym starcie. Nasza firma pomoże przy założeniu i pierwszych ważnych krokach działalności. Do tego ciągle zmieniające się przepisy prawa podatkowego, skutecznie uniemożliwiają być stale na bieżąco. Zmiany zachodzą praktycznie cały czas, a przecież Ty masz zająć się swoim biznesem – swoją pasją. Dlatego oddeleguj ten obowiązek do naszej firmy i śpij spokojnie.